AnaSayfa
site ağacı | ana sayfa
kent_yalitim_slogan
Drenaj Levhası ( Fondaline )

Yeni Üretim

Fondaline, yüksek yoğunluklu polietilenden üretilen ve yapının neme ve basınçlı zemin sularına karşı korunmasında görev alan, çok amaçlı bir malzemedir. Toprak altında yapılan su yalıtımlarının korunmasında idealdir. Yarı konik kabartmalı esnek dokusuyla üzerine gelen tüm darbe etkilerini yutar, yapı çukuru doldurulurken oluşabilecek hasarları önler, zemin sularının drene edilmesini sağlar.

Fondaline, 2004 yılından itibaren Onduline Italia'nın, Altopascio'daki tesislerinde üretilmeye başlanmıştır. Teknolojinin ulaştığı tüm yeniliklerle donatılan bu yeni üretim hattı, daha yüksek performanslı, dayanıklı ve ekonomik koruyucular elde etmeye imkan vermektedir.

Üstün Kalite

Kabarcıklı yüzeyini 250 kN/m²'nin üzerindeki basınçlarda da muhafaza edebilen yeni Fondoline, dayandığı duvar veya döşeme ile arasında yaklaşık 5,5 I/m² hava boşluğu bırakabilmektedir. Bu boşluk, kullanım yeri ve amacına göre, zemin sularının drenajını en iyi şekilde sağladığı gibi, nemli yüzeylerin kuruması için gerekli hava sirkülasyonuna da uygundur.

Drenajın önem kazandığı kullanımlarda genellikle yanal toprak etkisi de söz konusudur. % 40 arttırılarak 1850 adet/m²'ye ulaşan kabarcık sayısıyla yeni Fondaline, topraktan genel yanal yükleri daha homojen dağıtarak su yalıtım membranını daha iyi korur.

    onduline focus basf koster izocam