AnaSayfa
site ağacı | ana sayfa
kent_yalitim_slogan
Isoband

ISOBOND, bitüm esaslı, dış yüzü yapışan su yalıtım bandıdır. Ahşaptan metale, plastiklere, cama, sıva-beton gibi çimento esaslı malzemelere kadar çok çeşitli yüzey üzerinde mükemmel bir tutuculuğa sahip olan Isoband, çeşitli detay yalıtımlarında ve onarım işlerinde kullanılır.

AVANTAJLARI

  • Kesinlikle su geçirmez, bir kez yapıştıktan sonra ıslak ortamlarda da tutuculuğunu kaybetmez.
  • Esnektir, uygulandığı yüzeyin şekline kolay adapte olur, karmaşık şekilli veya eğrisel yüzeyler üzerinde de rahatça kullanılır.
  • SBS (Styrene Butadiene Styrene) esaslı bitümden üretildiği için, her iklim bölgesinde esnekliğini korur, çatlayıp dökülmez.
  • Güvenlidir, alevle ısıtılarak yapıştırılmak zorunda olmadığından, ahşap, plastik gibi yüksek ısıya karşı dayanıksız malzemelere de tehlikesizce uygulanabilir.
  • Silikon, poliüretan içeren yapıştırıcılarla, akrilik esaslı yüzeylerle uyumludur.
  • Dış yüzü metal kaplı olduğu için ultravioleden etkilenmez, buhar kesici olarak da görev yapabilir.

KULLANIM YERLERİ

Çatlarda ve Yapıların Dış Cephelerinde:

Duvar, baca dibi detaylarında, saçak, kalkan duvarı, harpuşta ve mahya birleşimlerinde, asbestli levhalarda görülen çatlakların su geçirimsiz hale getirilmesinde, prefarbrike elemanların ek yerlerinde, doğramaların, özellikle çatı pencerelerinin onarımında, çatı pencerelerinin yalıtımında, prefabrik elemanların ek yerlerinde, doğramların ve cam çatlaklarının acil onarımında.

Tarımsal Tesislerde, Bahçede:

Küp, saksı gibi bahçe elemanlarının, silo, su deposu, gübre tankı gibi ekipmanın onarımında, hortum birleşimlerinde

Endüstride, Taşımacılıkta:

Konteyner ve tank gövdelerindeki acil onarım işlerinde, boru eklerinin yalıtımında

Kampinglerde, Hobby Konularında:

Çadır ve karavanların onarımında, teknelerin güverte kaplamaları ile ilgili detay yalıtımlarında

UYGULANIŞI

Isoband uygulanacak yüzeyler kuru ve temiz olmalı, üzerlerinde yağ, pas, silikon, toz gibi yabancı maddeler bulunmamalıdır. Bu amaçla metal, cam, plastik gibi parlak yüzeyli malzemeler silinerek veya fırçalanarak iyice temizlenmeli, sıva, beton, sunta gibi dokulu ve pütürlü yüzeylere ayrıca bir kat primer (bitüm emülsiyonu) sürülmelidir.

Isoband yapıştırılırken arka yüzeydeki koruyucu bant sökülmeli, küçük bir silindir ile bastırarak hava kabarcıklarının çıkması sağlanmalıdır. Uygulama yapılırken ortam sıcaklığı en az +5°C olmalıdır.

    onduline focus basf koster izocam